listok2 ЧИ ПОТРІБНО ГРУНТУВАТИ ПОВЕРХНЮ ПЕРЕД ПОКРИТТЯМ?

При обробці дерев’яної поверхні покриттями Едельвейс забезпечується одночасне проникнення глибоко в структуру деревини та олійно-восковий захист на поверхні. Натуральні засоби для захисту деревини «Едельвейс» виконують функції пропитки, антисептика та декоративного покриття і не потребують попередньої обробки деревини спеціальними грунтовками.


listok2 ЧИ ДОСТАТНЬО ПОКРИТИ ДЕРЕВ’ЯНУ ПОВЕРХНЮ ОДНИМ ШАРОМ?

Покриття поверхні деревини в один шар може бути достатнім всередині приміщення, а для захисту дерев’яних стін будинку назовні ми рекомендуємо обробляти поверхню воском чи масловоском “Едельвейс” не менш, ніж двома шарами. Натуральні воски та масловоски  мають здатність з часом глибоко проникати в пори деревини і насичувати її структуру.

Завдяки повільній полімеризації (повністю натуральний захисний склад без затверджувачів) натуральні масло-воски “Едельвейс” мають здатність проникати в пори і насичувати собою структуру деревини аж до повної полімеризації всередині деревини (приблизно триває 6 – 8 місяців в природних умовах).

Якщо дерево добре вбирає в себе масловіск, з часом може виникнути необхідність обновити поверхню деревини повторним шаром воску чи масловоску. Обробка восками “Едельвейс” дерев’яної поверхні в декілька шарів, крім захисту деревини, також забезпечує значно кращий декоративний ефект – досягається красивий шовковистий восковий блиск.


listok2 ЯКИЙ РОЗХІД ДЛЯ ЛАМБЕРІЇ (ВАГОНКИ)?

Витрати воску і масловоску залежать від породи деревини, від ступеня абразивної обробки (шліфування) поверхні та від конструкційного виду деревини і способу монтажу (вагонка, брус, дикий зруб та ін..). Наприклад, для покриття добре шліфованої вагонки необхідно 1 л. воску чи масловоску приблизно на 20 м.кв. поверхні в один шар. При обробці брусу чи дикого зрубу норми витрат воску і масловоску зростають (приблизно 1 літр на 12 метрів квадратних) внаслідок грубої текстури поверхні, нещільного прилягання (зазорів) між брусом, природних тріщин на поверхні колод дикого зрубу.


listok2 ЧИ НЕ ВИГОРИТЬ НА СОНЦІ?

Натуральний восковий шар, який утворюється на поверхні деревини внаслідок її обробки воском чи масловоском «Едельвейс», стійкий до природних атмосферних впливів, в тому числі, і до ультрафіолетового випромінювання. Натуральні воски дуже стійкі до ультрафіолету і, на відміну від штучних акрилових, алкідних та інших сумішей, служать без зміни своїх властивостей і не руйнуються на сонці.

Однак, потрібно мати на увазі, що захисний шар з натурального бджолиного та карнаубського восків є напівпрозорим, і ультрафіолетові промені можуть частково проникати крізь захисний восковий шар і досягати поверхні деревини, повільно руйнуючи її. Тому, абсолютно надійним захистом від ультрафіолетових променів (при захисті деревини назовні) буде використання кольорового масловоскового захисного складу (забарвленого мінеральними барвниками, які не вигорають на сонці).

Ми можемо запропонувати кольоровані віск та масловіск в кольорі: венге, махагон, білий та інші. Рекомендація по використанню кольорованих покриттів «Едельвейс» (з мінеральним барвником) є обов’язковою тільки для зовнішнього застосування (з інтенсивним ультрафіолетовим навантаженням) і не є обов’язковою при застосуванні всередині для обробки інтер’єрів.


listok2 ЧИ ПОТРІБНО ШЛІФУВАТИ ПОВЕРХНЮ ПЕРЕД НАНЕСЕННЯМ МАСЛОВОСКУ ЧИ ВОСКУ?

Поверхню дерева рекомендується шліфувати для досягнення кращого декоративного ефекту. Шліфування повинно бути якісним, однорідним, яке не залишає на поверхні слідів від абразивного матеріалу. У деяких випадках шліфувати поверхню дерева не потрібно. Наприклад, обробка захисними природними засобами будинку з дикого зрубу (неоциліндрований кругляк) не потребує шліфування. Природна структура дерева побудована так, що під шаром кори знаходяться найбільш тверді поверхневі шари, які мають більшу щільність та твердість, ніж внутрішні шари структури.

В зв’язку з цим, колоди з дикого зрубу, після зняття з них кори, не потрібно шліфувати, а слід обробляти воском або масловоском в їхньому природному вигляді. І, навпаки, деревину, яка пройшла технологічну обробку (вагонка, фальш брус, деревяна дошка та інші) для кращого декоративного ефекту рекомендується якісно шліфувати абразивним матеріалом зернистістю 120-200.


listok2 З ЯКИМИ ВОГНЕЗАХИСНИМИ ЗАСОБАМИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ МАСЛОВОСКИ І ВОСКИ ЕДЕЛЬВЕЙС?

Для вогнезахисту деревини можуть використовуватись будь-які ефективні засоби, що доступні на ринку. Але, ми особливо рекомендуємо використовувати нешкідливі, екологічно чисті засоби, які б могли гармонійно поєднуватись з нашими продуктами в сенсі екологічної безпеки. Одним із відомих природних екологічно-чистих вогнезахисних засобів є полтавська ропа або «Бішофіт».


listok2 ЯК ЧАСТО ПОТРІБНО ПОНОВЛЮВАТИ ПОКРИТТЯ?

Для якісного захисного покриття поверхню дерева необхідно обробити не менш, ніж двома шарами, або більше. Бажано витримати часовий інтервал між нанесенням шарів – не менше 1 місяця. В подальшому рекомендується поновлювати захист на зовнішніх дерев’яних фасадах 1 раз на рік напротязі наступних 3-х років. Далі – 1 раз на 5 років. На внутрішніх поверхнях достатньо обробки 2 шарами воску чи масловоску, який не потребує подальшого обов’язкового додаткового поновлення.


listok2 ЧИ МОЖНА ПОКРИВАТИ ВАШИМИ ЗАХИСНИМИ СКЛАДАМИ ТАКЕ ДЕРЕВО ЯК ТІК?

Дерево породи «тік» є дуже твердою екзотичною породою з великим вмістом природних захисних смол. Тік дуже стійкий до води і до руйнуючих грибів. Завдяки високому вмісту смоли тік погано вбирає в себе додаткові захисні олії. Однак, для поверхневого додаткового захисту тіка, звичайно, можна застосувати масловіск з твердим воском або карнаубський віск.


listok2 ЯК САМОМУ КОЛЬОРУВАТИ РІДКИЙ МАСЛОВІСК?

Для кольорування масловоску можна використовувати доступні готові розчини барвників або колорувальних паст, виготовлених на олійній, спиртовій або нафтовій основі. Не підходять для кольорування масловоску барвники на водній основі або спеціальні барвники для акрилових фарб. При додаванні барвника до масловоску, оптимальна норма барвника в складі масловоску – не більше 5%.